Soovitusi algajale filmitegijale
Uudis
Filmikool

Mõned kasulikud näpunäited alustavale filmitegijale.

  1. Mõtle lugu hästi läbi: enne filmima asumist, võta aega, et oma lugu põhjalikult läbi mõelda. Seda saab teha näiteks storyboardi loomise ja stsenaariumi kirjutamise toel, mis aitavad luua selgust ja ka kindlustunnet selle osas, et mida ja kuidas täpselt filmida on vaja.
  2. Kasuta võimalikult head valgustust: valgus on filmitegemise üks olulisemaid aspekte. Objekt või inimene, keda filmitakse, peab olema hästi valgustatud ning sealjuures peab olema mõeldud läbi, millist emotsiooni, tunnet või tuju kasutatav valgus peegeldama peaks.
  3. Hea helikvaliteet: Kvaliteetse tehnika kasutamine on äärmiselt oluline. Halb helikvaliteet võib suute tõenäosusega kogu filmi ära rikkuda. Seega investeeri (või laenuta) kvaliteetsesse mikrofoni ning jälgi pidevalt, et salvestatav heli on klaar.
  4. Hea pildikvaliteet: stabiilse pildi saavutamiseks kasuta statiivi või stabilisaatorit, et hoida oma kaadrid stabiilsed. See aitab luua professionaalsemat tulemust.
  5. Ole monteerimisel julge ja konkreetne: ära karda oma materjali kärpida ning stseene välja jätta, kui need ei jutustatavale loole mingit lisaväärtust.
  6. Alusta lühifilmidest: keskendu algusest kuni 10-minutiliste lugude jutustamisele, et saada võimalikult palju praktikat ning katsetada erinevaid tehnikaid.
  7. Leia inspiratsiooni teistest: Vaata hästi palju filme - jälgi ja märka, milliseid tehnikaid kasutavad teised filmitegijad ning kas need on õnnestunud või mitte.

Ja pea meeles, et filmitegemine on omaette kunst, mille erinevate tahkude õppimine võtab omajagu aega ja harjutamist. Ära karda katsetada ja erinevaid asju proovida, vaid nii jõuad ühel hetkel selle kõige ägedama, omaenda käekirjani! Ja kõige tähtsam, filmitegemine peab lõbus olema!

Võta osa ka PÖFFi Filmikooli tasuta “Filmilugu” kursusest, mis annab sulle ülevaate filmikunsti põhialustest ning loojutustamisest. Vaata lähemalt siit.